Jesteśmy zespołem inżynierów łączącym podejście naukowe oraz teoretyczne z praktyką i doświadczeniem branżowym, a ponadto fascynatami budownictwa naturalnego.

Tylko w roku 2017 wykonaliśmy 3 całoroczne budynki mieszkalne o powierzchniach 120, 150 i 270m2, kilka mniejszych budynków o różnym zastosowaniu i prowadziliśmy dużą ilość szkoleń i warsztatów – zapraszamy do zakładki Realizacje.

dr inż. Przemysław Brzyski

– technologie, nadzory inwestorskie, szkolenia, współpraca naukowa

Jestem pracownikiem Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Prowadzę zajęcia z Ekologicznych Materiałów Budowlanych, Budownictwa Ogólnego i Energooszczędnego. Zajmuję się pracami badawczymi nad wykorzystaniem konopi w budownictwie. Obroniłem pracę doktorską dotyczącą kompozytów wapienno-konopnych. Jestem czynnym pasjonatem budownictwa naturalnego – miałem zaszczyt prowadzić kilka warsztatów budowania ścian z konopi a także wygłosić wiele wykładów otwartych w tej tematyce.

Kompozyt wapienno-konopny jest materiałem stosunkowo nowym w naszym kraju. Budownictwo naturalne wiąże się z koniecznością zapewnienia niebywałej staranności i jakości wykonania. W przypadku mieszanki wapienno-konopnej najważniejsze jest zastosowanie właściwych receptur, odpowiedniego spoiwa, proporcji składników, w zależności od docelowego miejsca zastosowania. Moje wieloaspektowe badania materiału pozwoliły mi poznać jego naturę, a tym samym umiejętność doboru właściwej mieszanki wg Państwa wytycznych odnośnie miejsca zastosowania, warunków użytkowania a także innych czynników.

mgr inż. Tomasz Paweł Bujnowski

– projekty, mykologia, ekspertyzy i opinie,

Zajmuję się wykonawstwem i projektowaniem bynków a także opracowywaniem ekspertyz i opinii budowlanych. Doświadczenie w projektowaniu budynków użyteczności publicznej oraz pracy na prowadzonych przeze mnie budowach od wymierzenia wykopów po oddanie inwestorom kluczy do wykończonych na wysoki standard obiektów dają mi pełne prawo do ubiegania się o zaufanie w prowadzenia planowanego przez Państwa procesu budowlanego z uwzględnieniem i ze zrozumieniem indywidualnych potrzeb.

Obecnie opracowuję liczne ekspertyzy dotyczące określenia przyczyn przecieków pokryć dachowych, tarasów, balkonów, garaży podziemnych, występowania korozji biologicznej (mykologia) oraz sposobów zabezpieczania przed nią obiektów. Doświadczenie to jest niezwykle cenne w pracy z budynkami z konopi.

Budowa, w szczególności w systemach budownictwa naturalnego, to nie miejsce na kompromisy i półśrodki dlatego potrzebujecie Państwo projektanta i kierownika z silnym charakterem, niepodważalną wiedzą i doświadczeniem. Krótko mówiąc potrzebujecie Państwo mnie.

strona prywatna


Nasi współpracownicy

Nasi współpracownicy to cieśle i dekarze o wieloletnim doświadczeniu w obróbce i scalaniu konstrukcji drewnianych domów szkieletowych, więźb dachowych, magazynów i elementów małej architektury: altan, pergoli, schodów wewnętrznych i zewnętrznych i innych. Mają doświadczenie z większością stosowanych materiałów pokryciowych oraz obróbkami blacharskimi.

Budynki z konopi – Przemysław Brzyski i Tomasz Bujnowski na budowie pierwszego w Polsce całorocznego domu ze wszystkimi ścianami zewnętrznymi w technologii hempcrete.